Photoshop CS6 Yenilikleri : Content-Aware Patch Aracı

Photoshop CS6 Yenilikleri : Content-Aware Patch Aracı

Photoshop CS6 Yenilikleri : Content-Aware Patch Aracı

Merhabalar sizlere Adobe‘nin yeni Photoshop CS6 sürümü ve bu sürüm ile birlikte gelen bazı önemli yeliliklerden bahsedeceğım.
İlk olarak “Content-Aware Patch Aracı” yapılan değişiklikler ile başlayacağım.

Önceki Photoshop ürünlerinden hatırladınız gibi yama aracı bir noktadan kopyaladığınız pikselleri istediğiniz diğer noktalara taşımanızı sağlıyordu. Content-Aware Patch aracı bu yama özelliğinin geliştirilmiş halide diyebiliriz. Çalışmanızda bulunan herhangi bir nesne, yazı gibi objeleri alarak çalışmanızın herhangi bir yerine taşımanıza veya tamamen yok etmenize imkan tanıyor.
Şimdiye kadar değişiklik bunun neresinde diyebilirsiniz :) ancak farkı bu aracı kullanıdığıznda kolaylıkla anlıyabilirsiniz. Content-Aware Patch aracı mesela bir logo üzerinde kestiğiniz yerin etrafındaki pikselleri yamalıyor ve orjinal haline çeviriyor logoyuda taşıdığınız yere gömerek yerleştiriyor. Açıkçası kendim de test ettim ve gerçekten başarılı sonuçlar aldığımı düşünüyorum.

Şimdilik bu kadar önümüzdeki günlerde sizlere Photoshop CS6‘nın bizlere sağladığı diğer önemli özelliklerden de bahsedeceğim şimdilik hoşçakalın… :)

Content-Aware Patch

Content-Aware Patch

Bir önceki yazımız olan Vmware Workstation 9 Çıktı başlıklı makalemizde sanallaştırma, vmware ve vmware 8 hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca Sitemizdeki Seo, Web Tasarım konularınıda incelemenizi öneririz.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>