Son Haberler
Anasayfa / 2012 / Kasım

Aylık Arşiv: Kasım 2012

Vmware Workstation 9 Çıktı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bir sanallaştırma devi olan Wmware firmasının yeni Workstation sürümü olan 9 dan bahsedeceğim. Bu üründe çok köklü değişiklikler olmasa da hızla değişen teknolojiye ayak uydurmuş gibi gözüküyor. Şimdi sizlere bu yeni kullanım kolaylığı sağlayan özellikleri aşağıdaki gibidir..   Windows 8 Desteği Windows 8 İşletim sistemine sahip tabletler üzerinde çalışan Windows 8 Metro arayüzü için Multi-Touch desteği ... Devamını Oku »

Cisco Switch Komutları

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bazı basit Cisco switch konfigrasyon komutlarını paylaşacağım. Zaman bulabilirsem sizlere bazı ufak tefek bu komutlar ile neler yapabileceklerinizden bahsedeceğim şimdilik görüşmek üzere hoşçakalın.   CCNA basic switch configuration commands sheet Command descriptions switch>? The ? works here the same as in a router Used to get the list of all availablecommands switch>enable User mode, same as a router ... Devamını Oku »

Exchange Server 2013 Yenilikleri

Bildiğimiz gibi Microsoft Exchange Server 2013 Preview artık TechNet’den indirilebilir. Microsoft,  bu yeni ürünü ile birlikte bize birçok yenilik ve kolaylık sağlayacaktır. Bu yeni ürünün kurulumuna geçmeden, önceliklere bu yeniliklere bir göz atalım. Exchange Server 2013 Sunucu Rolleri :  Sizlerinde hatırladığı gibi Exchange Server 2007 ile beraber, 5 farklı rol kurabilmeyi sağlayan bir yapı ile karşılaşmıştık. Bu yapı Exchange Server 2010’da da değişmemişti. Ancak görüyoruz ... Devamını Oku »